V Žatci jsem obhájil 1. místo

Ve dnech 24. - 26. dubna se v Žatci konalo celostátní kolo soutěže Mladý programátor. Po úspěchu v minulém roce se mi opět ve své kategorii podařilo obhájit 1. místo.

Poté, co jsem se úspěšně probojoval školním kolem v TIB Praha a pražským regionálním kolem, jsem zamířil jako pražský zástupce na celostátní kolo do královského města Žatce. Kromě samotného soutěžení jsme tak zvládli i prohlídku žateckécho Chrámu chmele a piva a také nově zbudovaného Chmelařského muzea.

Jako každý rok všechny soutěžící čekaly tři úlohy v Baltíkovi, kde se hodnotí nejen funkčnost celého programu, ale také se přiděluje koeficient za přehlednost, efektivitu a eleganci řešení. To vidím jako velký přínos, protože mladí programátoři se tím učí psát program ne "narychlo", ale tak, aby dával smysl.

Po velikém napínání, kdy jsme se v neděli konečně dozvěděli výsledky, se také postupně od nejlépe umístěných udělovaly hodnotné ceny. No a protože jsme byli vlastně první dva (protože byla ještě další kategorie), musela rozhodnout klasická hra kámen-nůžky-papír. A dopadlo to tak, že jsem si domů odvezl krásnou novou herní konzoli PS4.

Více o soutěži

Práce na počítačiVyhlášení výsledků

(autorem fotek je občanské sdružení TIB, zdroj zde)