Něco o mně

Jmenuji se Tomáš Veselý a v současnosti je mi 15 let. Jsem student Gymnázia Jaroslava Heyrovského. Už odedávna mě baví počítače, technika a vše kolem toho.

Nebaví mě vytvářet věci pouze pro sebe. Chci se o svoje dovednosti a zkušenosti podělit i s ostatními, kterým by třeba někdy mohly být užitečné.

Každoročně se účastním několika celostátních i mezinárodních soutěží v programování s Baltíkem, kde většinou slavím velký úspěch.

Moje dovednosti

Web: HTML, CSS, JavaScript, PHP, MySQL
Windows: C#, Visual Basic
Android: Java
Linux: Ubuntu, Apache, MySQL, Samba, Python
Grafika: GIMP, Inkscape, Blender

Historie

Můj první programovací jazyk byl Baltík 3 od firmy SGP Systems. Jedná se o multimediální programovací nástroj určený pro děti. Na kroužky do občanského sdružení TIB jsem začal chodit už v první třídě. Účastnil jsem se také mnoha soutěží, ve kterých jsem později dosáhl velkého úspěchu.

V 9 letech jsem objevil jazyk HTML, který jsem se začal učit podle internetového portálu Jak psát web. Později jsem začal zkoumat i CSS, JavaScript a také PHP podle knihy PHP: Interaktivní webové aplikace od Jiřího Koska. Od té doby jsem vytvořil několik webových projektů, z nichž většina zůstala zapomenuta pouze v mých archivech.

V 10 letech jsem se začal učit C# podle programátorské sociální sítě ITNetwork, v té době Devbook. V 11 letech jsem chodil na kroužek Visual Basicu a o rok později na kroužek Java pro Android.

Ve 13 letech jsem se rozhodl založit tyto stránky. Název VeselyT mě napadl jako zkratka mého jména - Vesely Tomas. Používám ho už delší dobu jako svoji přezdívku na různých sociálních sítích apod.